PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=38768}

Butterfield 8

BUtterfield 8
6,9 1 315
ocen
6,9 10 1 1315
Butterfield 8
powrót do forum filmu Butterfield 8

Beznadziejny

użytkownik usunięty

Jedyne, co ratuje ten pozbawiony akcji film to rola Elizabeth Taylor, chociaż nawet ona w tak nieudolnie zrobionym filmie nie ma możliwości błyszczeć jak w wielu innych. Oscara to ona powinna dostać za "Kotkę na gorącym blaszanym dachu", "Kleopatrę", "Brodźca" bądź ewentualnie "Z życia VIP'ów".

Nie w każdym filmie musi być akcja, to film bardziej psychologiczny, a nie "Bullitt". Mnie film akurat się podobał - zwłaszcza scena w barze (Gloria wbija obcas w but faceta) no i moment pościgu. Taylor może nie gra oscarowo, ale nie wiem jaką miała konkurencję na rozdaniu nagród akademii, więc nie mam co sie rozpisywać.

użytkownik usunięty
Koziol

Akcja nie oznacza dla mnie tylko szybkich zmian planów czy pogoni i wyścigów. Akcja to coś, co rozgrywa się między bohaterami i dlatego uwielbiam dramaty psychologiczne, ale takie, które mają jakąś treść. O czym właściwie mówi "Butterfield 8"? To film o niczym. Z założenia miał jakąś treść do przekazania, ale nie udało się tego przełożyć na film. Istnieje masa poruszających dramatów, w których jest akcja, i to nie jest akcja w Twoim rozumieniu tego słowa. Mówię tu choćby o fascynujących obrazach na motywach dzieł Tennessee Williamsa. Czy "Kotce na gorącym blaszanym dachu", "Nagle, zeszłego lata" czy "Tramwaju zwanym pożądaniem" fizycznie dzieje się zbyt wiele? Nie, a jednak z każdego z tych filmów można wysnuć mnóstwo wniosków. I to są właśnie filmy z klasą. Elizabeth Taylor jest rewelacyjna w "Kotce...", a w "Nagle, zeszłego lata" udowadnia, jak wielkie możliwości aktorskie posiada.

zgadzam sie z toba, a co do oskara z "kotke..." tez. Ten film widzialam 2 razy i probowalam z niego wyciagnac cos ale na prozno:D:D:D

ocenił(a) film na 10

mio się film podobał.
obejrzałam go po kleopatrze zaraz, możecie mówić, że się nie znam, ale podobał mi się bardziej.
a z wyzej wymienionych filmów, uważam, że Oscara powinna dostać za "kotke...."

A mnie się film podobał. Arcydzieło to nie było, ale naprawdę interesujący film. Nie wiedziałem jak się skończy i mimo że grubo w środku nocy, a byłem zmęczony to oko mi się nawet nie przymknęło.

Liz Taylor jak zwykle świetna, to dzięki niej ten film błyszczał, ale nie tylko. Ostatnio obejrzałem jedne z najsłynniejszych filmów słynnych symboli seksu, jak 'Gilda' Rity i 'Bosonoga contessa' Avy, i muszę przyznać, że te klasyki strasznie mnie znudziły, zaś 'Butterfield 8' zapewnił rozrywkę przewyższającą moje oczekiwania po tym czego się na temat filmu naczytałem.

użytkownik usunięty

Wykluczyłabym Kleopatrę, ten film ma dwa dna. I to zaraz. Wielka klapa Hollywood, ale i ta piękny film. ''Za życia'' nie odniosła spektakularnego sukcesu. Liz powinna dostać Oscara za ''Nagle zeszłego lata''. To pionierski film. Natomiast ''BUtterfield 8'' to pomyłka w nagrodzie.

ocenił(a) film na 8

lubię jak ktoś mówi swoim głosem, brawo. muszę kiedyś zobaczyć ten "nagle zeszłego lata". mnie nieco ta teatralność "kotki" jednak przeszkadzała i ten mały minusik równoważy jego wartość z "butterfield". nie krytykuję sztuki "kotka..." natomiast "butterfield" ma rewelacyjny początek i przykuwa uwagę widza z samego początku, ciągle zaskakuje z racji swojego wieku.
czasem jak oglądam takie stare filmy to lubię pomyśleć, że jakaś scena może być dla dzisiejszego młodego widza prawie nieczytelna. w tym filmie też sobie taką znalazłem - jak liz idzie z futrem, by je oddać, a tu na chodniku żona jej adoratora, liz rezygnuje, bo widzi, że się spóźniła i targana emocjami odbiega z tego miejsca. rozumie, że szansa na zmianę swojego życia się od niej oddala, ale taka reakcja dziś jednak może sie wydać mocno przesadzona. mi się jednak podobało, jak i cały film.

użytkownik usunięty

A ja kocham ten film, mimo że ogólnie nie przepadam za takim stylem w kinie. Fabuła/treść mi to wszystko wynagradza.
Liz znakomita. Oscar w pełni zasłużony.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones