PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34509}

Błękitny ptak

The Blue Bird
6,5 251
ocen
6,5 10 1 251
Błękitny ptak
powrót do forum filmu Błękitny ptak

W głębokiej komunie, przy pustych sklepach, na szarych burych ulicach i w kinach gdzie wyświetlano co dwudziesty film z USA a w październiku tylko i wyłącznie filmy radzieckie pojawia się bajka tak czarowna i kolorowa, że człowiek wychodzi z kina szczęśliwy. Mama zabrała mnie na to kilka razy i to tylko nie dlatego kilkanaście bo często nie można było dostać biletów. Na szczęście takie filmy miały jeszcze drugie życie w wakacje, zwłaszcza w mniejszych miejscowościach i wtedy udało się zobaczyć to cudo jeszcze raz. Nie wierzę, że ktoś kto urodził się w tym wieku jest sobie w stanie wyobrazić jakie taki obraz mógł robić wrażenie. Dlatego nawet nie próbujcie. To było inne życie i poza kinem żadnego sposobu na zobaczenie tego obrazu, więc wypchajcie się ze swoimi trójkami i innym marudzeniem na efekty specjalne bo to wręcz śmieszne. I tak wiem, to kicha że nie było pościgów samochodowych i żaden megarobot nie rzucał tankowcem. Nie wiem czy mam się śmiać czy płakać z niektórych recenzji ale może to raczej nie powinno się pisać recenzji po ponad ćwierć wieku od powstania dzieła bez odpowiedniego dystansu i refleksji.

7kota

TAK. Absolutnie się zgadzam ze wszystkim. Do dziś ten film tkwi we mnie w środku...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones